Dzisiaj przychodnia jest czynna od 11:00 do 18:00+48 782 180 202

W przychodni dla zwierząt Redvet w Bogatyni działa pracownia rentgenowska z cyfrowym skanerem RTG. Badania radiologiczne wykonywane są przy użyciu nowoczesnej aparatury w trybie doraźnym (złamania kości, stany po wypadkach, choroby zagrażające życiu) oraz planowym po umówieniu terminu wizyty (np. badanie stawów biodrowych i łokciowych w kierunku dysplazji czy prześwietlenie klatki piersiowej jako element przygotowania pacjentów przed zabiegiem operacyjnym w leczeniu choroby nowotworowej).

Kwalifikację do badania zawsze przeprowadza lekarz weterynarii w trakcie wizyty. Wykonujemy także badania RTG na zlecenie lekarzy z okolicznych gabinetów dla zwierząt. W celu umówienia terminu prosimy o kontakt telefoniczny. Przed przyjazdem prosimy upewnić się, czy zgodnie z zaleceniem lekarza prowadzącego zwierzę zostało odpowiednio do badania przygotowane (może być wymagany odpowiedni czas głodówki przed badaniem kontrastowym przewodu pokarmowego lub dróg moczowych) oraz czy zabrali Państwo ze sobą pisemne skierowanie na badanie z określeniem wymaganego rodzaju i liczby badań.

Wykonujemy klasyczne badania RTG kości kończyn, stawów, kręgosłupa, dysplazji biodrowej i łokciowej, klatki piersiowej, jamy brzusznej, szyi i głowy. Oferujemy badania dynamiczne w kierunku niestabilności aparatu więzadłowego (niestabilność szczytowo-obrotowa, uszkodzenia stawów kończyn) oraz badania z zastosowaniem kontrastu (kontrastowanie przewodu pokarmowego, układu moczowego – diagnostyka ektopii moczowodu, artrografię i mielografię – rtg z podaniem kontrastu podoponowo do kanału rdzenia kręgowego).

Zdjęcia RTG wykonujemy na bieżąco i w trakcie wizyty omawiamy ich wynik z opiekunem zwierzęcia. Na Państwa życzenie kopie wykonanych zdjęć wydajemy do domu na płycie CD.

Obecnie przygotowujemy naszą przychodnię do uruchomienia pracowni radiologii interwencyjnej, w której będą odbywały się operacje zwierząt z podglądem RTG na żywo. Otwiera to możliwość zastosowania najnowocześniejszych technik stabilizacji złamań, leczenia ciężkich chorób układu sercowo-naczyniowego oraz skrócenia czasu trwania niektórych zabiegów, co poprawia bezpieczeństwo anestezjologiczne zwierzęcych pacjentów.