Dzisiaj przychodnia jest czynna od 9:00 do 15:00+48 782 180 202

W przypadku wielu kontuzji oprócz leczenia zachowawczego lub operacyjnego warto zadbać o lepszy powrót do sprawności uszkodzonych tkanek. Dzięki zabiegom rehabilitacyjnym wyraźnie poprawia się szybkość gojenia, prawidłowe unaczynienie, zmniejsza się bliznowacenie tkanek, dzięki czemu po urazie zachowują lepszą elastyczność. Wiele czynności pielęgnacyjnych i rehabilitujących właściciel zwierzęcia może wykonać sam w domu - poinstruujemy o najlepszych metodach postępowania. Na miejscu służymy naszym pacjentom dodatkowymi formami rehabilitacji, z których najczęściej stosowaną jest laseroterapia.

Terapię laserem o mocy do 400mW stosujemy przy wspomaganiu operacyjnego leczenia uszkodzeń więzadła krzyżowego u psów, przy zwichnięciach i stłuczeniach stawów, w chorobie zwyrodnieniowej stawów kręgosłupa i kończyn, dysplazji biodrowej. Zabieg jest krótki, całkowicie bezbolesny i bardzo dobrze tolerowany przez zwięrzęta.

Wspomagająco stosujemy też elektroterapię oraz jonoforezę - wprowadzanie leków przez skórę przy wykorzystaniu polarnych właściwości środków farmakologicznych.