Dzisiaj przychodnia jest czynna od 9:00 do 15:00+48 782 180 202
Specjalistyczna aparatura pozwala nam na prowadzenie operacji laparoskopowych i torakoskopowych. W technice tej stosuje się 2-3-4 nacięcia w skórze o średnicy 5mm, przez które umieszcza się w jamie brzusznej lub klatce piersiowej optykę światłowodową, a obraz operowanej okolicy wyświetla się na monitorach nad pacjentem.

Zaletami chirurgii minimalnie inwazyjnej dla pacjenta są: szybki czas powrotu do sprawności, brak ryzyka pooperacyjnych przepuklin, mniejsze ryzyko infekcji ran, zmniejszenie bolesności i krótsze podawanie środków przeciwbólowych. Dla operatora niepodważalną zaletą jest praca w powiększeniu, co daje możliwość bardzo precyzyjnego postępowania z chorymi tkankami.

Laparoskopowa sterylizacja suczek jest coraz chętniej wybieranym przez właścicieli zabiegiem profilaktycznym, służącym zmniejszeniu ryzyka choroby nowotworowej gruczołu mlekowego i narządów rodnych. W naszej przychodni laparoskopowo pobieramy wycinki narządów do badań na zlecenie kierujących lekarzy weterynarii i wykonujemy inne operacje w trybie planowym.

Dzięki torakoskopowej perikardiektomii, czyli małoinwazyjnym częściowym usunięciu osierdzia, jesteśmy w stanie wydłużyć życie średnio o dwa lata psom ze zdiagnozowanym nieusuwalnym nowotworem podstawy serca. W przypadku wielu zwierząt jest to nawet 1/4 ich całego życia! Wykonanie tylko trzech małych nacięć w skórze do wykonania operacji skraca czas niezbędnej hospitalizacji i rozłąki z opiekunem, bardzo istotnie zwiększa komfort w okresie pooperacyjnym względem tradycyjnego dostępu chirurgicznego do klatki piersiowej i wiąże się z mniejszą liczbą potencjalnych powikłań.

Chirurgia małoinwazyjna może być dostępna dla wielu zwierząt, jednak zawsze niezbędna jest lekarska kwalifikacja do zabiegu. Lekarz weterynarii uwzględni przed operacją historię choroby, wyniki badań laboratoryjnych i badania klinicznego (do operacji mogą nie kwalifikować się zwierzęta np. z tendencjami do krwawień lub zrostami w jamie brzusznej).