Dzisiaj przychodnia jest czynna od 11:00 do 18:00+48 782 180 202

AED - automatyczny defibrylator zewnętrzny

2021-11-03 | Aktualności
AED - automatyczny defibrylator zewnętrzny

Czy wiesz już, że wyposażyliśmy naszą placówkę w AED - automatyczny defibrylator zewnętrzny, pomagający w ratowaniu ludzi?

 
 
Jeśli jesteś świadkiem zasłabnięcia człowieka lub NZK - nagłego zatrzymania krążenia, to powiadom służby ratunkowe (tel. 112) i udziel pierwszej pomocy. Jeśli stało się to w pobliżu naszej przychodni dla zwierząt w Bogatyni (ul. Słowiańska 18), pamiętaj, że teraz możesz wykorzystać do resuscytacji także defibrylator. Nie musisz być medykiem. Aparat, mówiąc po polsku, pomoże odpowiednio udzielić pomocy poszkodowanemu.

 

Będziemy się cieszyć, jeśli nigdy nie będzie potrzeby skorzystania z AED. Mimo to, prosimy o rozpropagowanie tej wiadomości wśród znajomych. Im więcej osób będzie znać lokalizację najbliższego defibrylatora, tym większa szansa, że poszkodowany otrzyma szybką pomoc jeszcze przed przyjazdem ratowników.
 
 

W nagłej sytuacji nasz zespół pomoże udzielić pierwszej pomocy. Wszyscy pracownicy przychodni zapoznali się już z działaniem urządzenia. Na fotografii widzimy, jak Wiktoria – nasza praktykantka z technikum weterynaryjnego – samodzielnie prezentuje sposób udzielania pierwszej pomocy oraz wykorzystanie AED do wspomagania resuscytacji krążeniowo-oddechowej.