Dzisiaj przychodnia jest czynna od 11:00 do 18:00+48 782 180 202

RTG najnowszej generacji już w naszej pracowni

2019-05-12 | Aktualności
RTG najnowszej generacji już w naszej pracowni

 Na wyposażenie naszej placówki wszedł nowej generacji cyfrowy detektor promieniowania rentgenowskiego. Co w praktyce oznacza to dla naszych pacjentów? 

 

Badania diagnostyczne, np. w kierunku dysplazji biodrowej i łokciowej, prześwietlenie płuc lub RTG jamy brzusznej

Czas badania uległ znacznemu skróceniu, ponieważ nowy system diagnostyczny już po pięciu sekundach po poprzedniej projekcji jest gotowy do wykonywania kolejnego zdjęcia. To krócej niż czas potrzebny do zmiany pozycji zwierzaka na stole. Na sprzęcie poprzedniej generacji niezbędne było oczekiwanie na zeskanowanie płyty obrazowej i umieszczenie jej pod zwierzęciem, co trwa najczęściej kilka minut. Obecnie detektor rentgenowski jest na stałe zabudowany pod stołem do prześwietleń i na żywo przesyła uzyskany obraz do komputera.

 

 

Operacje złamań kości i zabiegi pod kontrolą obrazu

System do badań radiologicznych w naszej sali operacyjnej doposażyliśmy w dedykowane stanowisko do znieczulania Datex Ohmeda. Dzięki temu podczas operacji możemy uzyskać wgląd w położenie odłamów względem siebie i dopasowanie wszczepianych implantów do kości, co skraca czas znieczulenia, któremu poddajemy pacjenta i pozwala na szybkie i dokładniejsze nastawianie złamań. Cały zabieg odbywa się pod kontrolą dedykowanego rozbudowanego kardiomonitora, aparatu do znieczulenia wziewnego i w razie potrzeby - respiratora.

 

 

 

Badania rtg wykonujemy na zlecenie lekarzy weterynarii prowadzących pacjenta po wcześniejszej telefonicznej rezerwacji terminu (prosimy zabrać ze sobą skierowanie lub wypis z wizyty, określający, jakie zdjęcia są potrzebne do diagnostyki). Jeśli chcą Państwo wykonać RTG, a zwierzę nie było wcześniej badane lub brak jest takiego wypisu z badania, kwalifikacja pacjenta (ortopedyczna, internistyczna, czy anestezjologiczna według potrzeby) zostanie wykonana w naszej przychodni. Prosimy uwzględnić wynikający z tego dodatkowy czas wizyty w swoim planie dnia.

W stanach nagłych po wypadku czy w razie zagrożenia życia zwierzęcia rezerwacja terminu na badanie rengenowskie nie jest wymagana. Zawsze w takiej sytuacji przed przyjazdem do przychodni prosimy o kontakt telefoniczny, co pozwoli nam wstrzymać planowe badania i zabiegi i przygotować zespół i sprzęt do niesienia pomocy.